marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej znajdziemy bardzo dużo koncernów. Co je łączy? Po pierwsze surowce, które wykorzystują do tworzenia jubilerskich kolekcji, a także którymi kamieniami je zdobią. Teraz skupimy się na dodatki. Dokonamy ich podziału i trochę opiszemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają z reguły produkowane krzemionki z piasku, a jaśniej z ołowiowego szkła. Projektanci nierzadko umieszczają je w platerowanych modelach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe jest przede wszystkim charakteryzuje się wyższym współczynnikiem rozszczepiania światła. Pozostaje również widocznie cięższe od szkła zwyczajnego. Wiodącym producentem tego materiału pozostaje austriacka firma Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} kolejny najczęściej umieszczany element ozdobny. Ten kamień wytwarza się w pełni w fabrykach. Pozostaje niebywale gęsta, ponadto możemy ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży złotniczej materiał ten jest nie długo, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej największą pozytywną stroną jest niska cena.

Szlachetne Kamienie – najbardziej wartościowe z materiałów wkładanych w wyroby złotnicze. Wyróżniamy ich na świecie zdecydowanie sporo. Ale, dziś skupimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa klasa minerału – berylu. Dla laików, to ten ciemnozielony. Cieszy się popularnością złotników, ale także pasjonatów. Pozostaje bardzo twardy i łupliwy.

Rubiny są nieomalże najpiękniejszym z rodzai kamieni, co więcej pochodzą z grupy korundów. Znane są z ponadprzeciętnej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach nierzadko możemy zaobserwować rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – kamienie te pozostają niezwykle uznawane w złotnictwie. Symilarnie do szafirów są z rodziny korundów. Najczęściej są niebieskie. Ogromna ilość złotników produkuje go syntetycznie.

Diamenty – tutaj można pisać dość krótko. Pozostają najmniej sprężyste z pośród ziemskich skał oraz zarazem najdroższe.

Omówiliśmy główne materiały wykorzystywane do upiększania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że znamy ich świecie zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan